26.05.2018

Strona główna » INFORMACJE » Aktualności » Akcja czytelnicza

Akcja czytelnicza

środa, 09 maja 2018 10:17

plakatW tym roku Koronowo świętuje 650. rocznicę nadania mu praw miejskich, a nasza Ojczyzna – stulecie odzyskania niepodległości. Z inicjatywy Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie, zrodziła się idea uczczenia tych jubileuszy w sposób szczególny.

Mieszkańcy naszego miasta i gminy przygotują paczkę z książkami dla uczniów jednej z polskich szkół, działających na terenach dawnego Związku Radzieckiego. Żyje tam wielu potomków zesłańców, których poddawano uciskowi i wynaradawianiu.

Akcja ma dać im szansę na kontakt z utraconą Ojczyzną. Jej organizatorzy pragną, żeby rodacy zza wschodniej granicy wiedzieli, że Koronowo o nich pamięta, odczuwa z nimi więź i docenia kultywowanie polskich tradycji i umiłowanie ojczystego języka.

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie (Szosa Kotomierska 3) mogą Państwo przynosić książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych – najlepiej nowe lub w bardzo dobrym stanie (wydane po roku 2000). Niech ofiarodawcom przyświeca hasło: „Obdaruj polonijną społeczność tak, jak sam chciałbyś zostać obdarowany".

Każda z książek zostanie opatrzona pamiątkowym ex librisem, promującym Koronowo i rok okrągłej rocznicy nadania praw miejskich oraz odzyskanie przez Polskę niepodległości. Nie ma to być jednak akcja jednorazowa – jeżeli pozwoli na to Państwa życzliwość i hojność, być może uda się cyklicznie obdarowywać książkami wybrane szkoły lub środowiska polonijne na Wschodzie.