23.09.2019

Strona główna » INFORMACJE » Nowości » Maria Magdalena

Maria Magdalena

czwartek, 09 maja 2019 09:36

maria magdalenaApostołka Apostołów czy femme fatale Nowego Testamentu?

Kim była Maria Magdalena? Kobietą wykonującą najstarszy zawód świata, żoną Jezusa i matką Jego dzieci, jak twierdził Dan Brown w Kodzie Leonarda da Vinci, czy może umiłowaną uczennicą Chrystusa równą apostołom, którą mężczyźni usunęli z kart Ewangelii?

Dlaczego od wieków Kościół taką czcią otacza prostą kobiet,ę a z czasem ludzie uczynili z niej ikonę popkultury? Co sprawiło, że stała się bohaterką wielu obrazów, dzieł literackich, filmów i piosenek? Dzięki czemu jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła?

Ta książka to spotkanie z jedną z najbardziej kontrowersyjnych, a przez to intrygujących postaci z Pisma Świętego.

Paweł F. Nowakowski – historyk i teolog pracujący na Akademii Ignatianum w Krakowie. Autor zaskakującej Maryi. Biografii Matki Bożej. Po jego opowieści o Marii Magdalenie trudno będzie napisać o niej lepszą książkę.