26.05.2018

Strona główna » INFORMACJE » Aktualności

Akcja czytelnicza

środa, 09 maja 2018 10:17

plakatW tym roku Koronowo świętuje 650. rocznicę nadania mu praw miejskich, a nasza Ojczyzna – stulecie odzyskania niepodległości. Z inicjatywy Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie, zrodziła się idea uczczenia tych jubileuszy w sposób szczególny.

Mieszkańcy naszego miasta i gminy przygotują paczkę z książkami dla uczniów jednej z polskich szkół, działających na terenach dawnego Związku Radzieckiego. Żyje tam wielu potomków zesłańców, których poddawano uciskowi i wynaradawianiu.

Akcja ma dać im szansę na kontakt z utraconą Ojczyzną. Jej organizatorzy pragną, żeby rodacy zza wschodniej granicy wiedzieli, że Koronowo o nich pamięta, odczuwa z nimi więź i docenia kultywowanie polskich tradycji i umiłowanie ojczystego języka.

Do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie (Szosa Kotomierska 3) mogą Państwo przynosić książki dla dzieci, młodzieży, dorosłych – najlepiej nowe lub w bardzo dobrym stanie (wydane po roku 2000). Niech ofiarodawcom przyświeca hasło: „Obdaruj polonijną społeczność tak, jak sam chciałbyś zostać obdarowany".

Każda z książek zostanie opatrzona pamiątkowym ex librisem, promującym Koronowo i rok okrągłej rocznicy nadania praw miejskich oraz odzyskanie przez Polskę niepodległości. Nie ma to być jednak akcja jednorazowa – jeżeli pozwoli na to Państwa życzliwość i hojność, być może uda się cyklicznie obdarowywać książkami wybrane szkoły lub środowiska polonijne na Wschodzie.

Dyżur sobotni

środa, 02 maja 2018 13:34

ksiW najbliższą sobotę, 5 maja, nasza biblioteka pełni tradycyjny dyżur.

Zapraszamy Czytelników w godz. 9-14.

Do zobaczenia!

Maj bez kar

piątek, 27 kwietnia 2018 11:47

Jak co roku ogłaszamy maj
"czasem amnestii dla Czytelników"!
Przez cały miesiąc czekamy na zapominalskich i roztargnionych
- za oddanie nawet najdłużej przetrzymywanych książek nie pobieramy kar.

Zapraszamy do odwiedzenia nas.

wtorek, 03 kwietnia 2018 16:21

wiosna książka1Dnia 07.04.2018 r.(pierwsza sobota miesiąca)

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z filią dla dzieci

będą czynne od 9 do 14.

Zapraszamy serdecznie po zapasy książkowe.

Poetycki dzień kobiet.

wtorek, 06 marca 2018 12:07

poetycki

Dyżur sobotni

wtorek, 27 lutego 2018 10:43

sobota1Już w najbliższą sobotę, 3 marca, nasza biblioteka pełni dyżur.

Czekamy na Was tradycyjnie od 9 do 14.

Do zobaczenia!

«poprzednia12345678910następna»