16.10.2017
16.09.2017

Strona główna » INFORMACJE » Aktualności

Justyna Bednarek w bibliotece dla dzieci

czwartek, 12 października 2017 08:08

bed12 października w bibliotece dla dzieci będzie się działo!

Naszym czwartkowym gościem będzie pisarka Justyna Bednarek, autorka m.in. "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek", ich kontynuacji, czyli "Nowych przygód skarpetek" czy też "Pięciu sprytnych kun".

Spotkanie połączone będzie ze "skarpetkowymi" warsztatami, podczas których powstaną bajeczne pacynki. Początek o godz. 10.

Dyżur sobotni

wtorek, 03 października 2017 11:50

Przypominamy, że w najbliższą sobotę, 7 października, nasza biblioteka pełni tradycyjny dyżur.

Zapraszamy Czytelników w godz. 9-14.

Do zobaczenia!

Spotkanie autorskie z Ewą Cielesz

środa, 20 września 2017 15:34

Spotkanie AutorskieZEwą Cielesz jpg

Spotkanie na czterech łapach!

środa, 06 września 2017 14:03

sumi13 września będzie dla naszej biblioteki bardzo szczęśliwą środą.Tego dnia odwiedzi nas Dorota Sumińska - chyba najbardziej znana w Polsce lekarka weterynarii, autorka wielu książek (poradników o zwierzętach, biografii, opowiadań dla dzieci i młodzieży), publikacji prasowych, prowadząca popularne programy telewizyjne i radiowe.

Spotkanie z naszym wyjątkowym gościem rozpocznie się o godz. 14. Zawitają do nas z tej okazji także zwierzaki z Fundacji "Ostatnia Przystań" z Wtelna. To będzie niesamowity dzień!

Fot. ©Adam Guz/Polska Pres

„Koronowo w karafce”

środa, 06 września 2017 11:45

karafkaTaki intrygujący tytuł będzie nosić kolejna publikacja, wydana staraniem naszej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Po cieszących się ogromną popularnością „Smakach Ziemi Koronowskiej" (cały nakład rozszedł się błyskawicznie), przybliżających regionalną kuchnię, przyszedł czas na szerzej pojęte napoje.

W „Smakach..." było wszystko o jedzeniu – od zup, przez mięsa, dania jarskie aż po desery - teraz zapraszamy mieszkańców naszej gminy do podzielenia się swoimi recepturami na napitki. Macie domowe przepisy na nalewki, soki, nektary, koktajle, lemoniady? Zapisujecie w sekretnych notatnikach przepisy na napoje, które orzeźwią w upalny dzień nad Zalewem Koronowskim i rozgrzeją po powrocie ze spaceru po zaśnieżonej Grabinie? Podzielcie się nimi!

Do końca października br., Miejska Biblioteka Publiczna (Szosa Kotomierska 3) czeka na Państwa przepisy. Powinny zawierać nazwę napitku, listę składników i opis wykonania. Jeśli będą opatrzone zdjęciami (format JPG) – tym lepiej. Koniecznie muszą być podpisane imieniem, nazwiskiem i telefonem oraz adresem kontaktowym autora/autorki. Można je przynosić osobiście lub wysłać na maila Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zachęcamy gorąco do współtworzenia następnej przepysznej książki, która na pewno ucieszy podniebienia nie tylko koronowiaków!

Witamy we wrześniu!

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 11:14

Przypominamy, że już od piątku, tj.01.09.2017r. biblioteka dla dorosłych będzie otwarta codziennie w godz. 9-18, a dziecięca od 10 do 17 (z wyjątkiem czwartków, kiedy to najmłodszych zapraszamy od 8 do 14).

Jednocześnie informujemy, że już 02.09.2017r. przypada nasz dyżur sobotni. Zapraszamy tradycyjnie w godzinach 9-14.

Życzymy samych zaczytanych dni !

«poprzednia12345678910następna»