Dziś jest 20.05.2024

• Miejska Biblioteka Publiczna

w Koronowie

Nad Niemen, nad Niemen…

Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku przez ówczesną parę prezydencką – Annę i Bronisława Komorowskich - wspólną lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później przeczytano "Trylogię" Henryka Sienkiewicza. Do tej pory czytano też takie klasyki jak "Lalka", "Quo vadis", "Wesele", „przedwiośnie” czy „Moralność pani Dulskiej”.

W tym roku nasza biblioteka zaprosiła do współorganizowania Narodowego Czytania koronowskie Liceum Ogólnokształcące. Efekt tej współpracy mogli ocenić wszyscy, którzy 9 września o zmierzchu zawitali na dziedziniec LO. Na scenie fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” zaprezentowali brawurowo: Oliwier, Natalia, Wojciech, Justyna, Wiktoria, Hubert, Michalina, Wiktor, Bartosz, Nikola, Marta, Martyna i Jakub. Zaśpiewali zaś Oliwia i Tymoteusz. Było klimatycznie, nastrojowo i po prostu pięknie.