baner22.png
29.05.2023
8:00-18:00
8:00-17:00
29.04.2023
 

strefa dla_dzieci

O bibliotece

mbpHistoria Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie zaczęła się w 1948 roku. Nasza placówka przebyła od tego czasu długą drogę, żeby stać się takim miejscem, jak obecnie. Oferujemy naszym czytelnikom blisko 76,5 tysiąca książek dla dorosłych i dzieci i prawie 70 tytułów czasopism. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszej społeczności lokalnej. Dążymy do stworzenia nowoczesnej, przyjaznej i aktywnej przestrzeni, otwartej dla czytelników w każdym wieku. W świat książek trudno wejść bez pomocy innych, dlatego MPB wzięła na siebie rolę przewodnika – z przyjemnością pomagamy „zaczytać się" każdemu, kto dobrze czuje się w otoczeniu drukowanych słów. Wytrwale kształtujemy pozytywne nastawienie mieszkańców do szeroko pojętej literatury.

 

Ale nasza aktywność już dawno przestała wykraczać poza gromadzenie i wypożyczanie zbiorów. Staramy się, żeby można było z nami realizować i rozwijać swoje pasje, pogłębiać wiedzę i zainteresowania, podejmować inicjatywy wspólnie z innymi. Organizujemy wystawy, spotkania autorskie i nie tylko, kursy językowe i komputerowe, prowadzimy dyskusyjne kluby książki i warsztaty. Zapraszamy ekspertów z różnych dziedzin, żeby nasi czytelnicy mogli skorzystać z ich wiedzy.

 

Koniecznością i codziennością stało się dla nas także wykorzystywanie nowych technologii. Dzięki różnym narzędziom komunikacyjnym i informacyjnym, nasza praca jest bardziej efektywna, dostęp do informacji łatwiejszy, a potrzeby osób, odwiedzających bibliotekę, lepiej zaspokojone. W 2011 roku MBP przystąpiła do Programu Rozwoju Bibliotek i dzięki temu otrzymała nowoczesny sprzęt. Obecnie we wszystkich bibliotekach publicznych w naszej gminie znajdują się czytelnie internetowe z bezpłatnym dostępem do sieci, usługą ksero, skanowania i drukowania.

 

Minęły czasy, kiedy biblioteka kojarzyła się z rzędami starych regałów, na których smętnie stały podniszczone książki, obłożone w charakterystyczny szary papier. Czytelnicy - mali, duzi, z miasta, z okolicznych wsi - najbardziej oczekują od nas przede wszystkim nowości na półkach. Pachnąca nowością książka to najskuteczniejsza metoda na pozyskanie i utrzymanie czytelnika, dlatego robimy wszystko, żeby nasze zbiory były coraz bogatsze i zaspakajały wszelkie gusta i potrzeby. Widocznie się nam to udaje, skoro od kilku lat przybywa nam czytelników, odwiedzin i wypożyczeń. Tego się będziemy trzymać i w tym kierunku podążać.

 

Zapraszamy serdecznie do Miejskiej Biblioteki Publicznej!

bmbi 

 

 

 

fundacja orange

 

 

 

biblioteka

 

 

 

program roz_bib


 

 

Partnerzy / Współpraca

 

czytam sobiedkkfrsiIK logo_2017legimiLustro-Biblioteki-logotyp-wersja-podstawowa1-1mkidnPROGGRAM ROZWOJU_BIBLIOTEK-01-278x170sbpw-bibliotece-banerwolne lektury

© Copyright 2012 MBP Koronowo. Wykonanie: Studio WWW | Projektowanie stron www


ikona libra

logo bobliotekanar

logo narodo