Dziś jest 12.07.2024

Biblioteka publiczna
8:00-18:00

Filia dla dzieci
8:00-18:00

Dzisiaj mija termin oddania książek wypożyczonych dnia 07.06.2024

  • Miejska Biblioteka Publiczna

    w Koronowie

Witajcie w naszej bajce!

W filii dziecięcej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koronowie, niczym w popularnym wierszu Jana Brzechwy, „wszystko jest możliwe”. Nasze zbiory obejmują już ponad 20 tysięcy tytułów dla najmłodszych czytelników i młodzieży. Tak – ponad dwadzieścia tysięcy! Co znajduje się w naszej ofercie? Chyba prościej byłoby powiedzieć, czego u nas nie ma!

Dla maluszków

Najmłodszym frajdę sprawią książki-zabawki: z otwieranymi okienkami, kryjącymi niespodzianki, z ruchomymi elementami, panelami dźwiękowymi, mrugające światłami, popiskujące, wygrywające melodyjki, wspomagające i stymulujące rozwój sensoryczno-motoryczny maluszków.

Dla starszaków

Dzieci nieco starsze odszukają na półkach mnóstwo przepięknie wydanych baśni z całego świata, polskie podania i legendy, zbiory poezji najbardziej znanych (i mniej też) autorów, książki z ulubionymi bohaterami filmów, opowiadania, wydawnictwa o radzeniu sobie z emocjami – tymi dobrymi i tymi sprawiającymi trochę ambarasu, historyjki o zwierzątkach, książki pełne humoru, ale i zachęcające do przemyśleń.

Dla młodzieży

Dla młodzieży – pełna gama powieści obyczajowych polskich i zagranicznych autorów, pierwsze miłości i rozstania, masa historii z dreszczykiem, śledztwa i zagadki dla detektywów amatorów, czasy dawne, teraźniejszość i przyszłość, fantastyka, groza, horrory.

Dla fanów komiksów

Miłośnicy komiksów będą usatysfakcjonowani – mamy dla nich zarówno klasykę w rodzaju „Fistaszków”, przygód Asterixa czy kultowych historii Tadeusza Baranowskiego, jak i najnowszą, w tym i tę mroczniejszą „kreskę”.

Dla głodnych wiedzy

Dinozaury? Są. Kosmos? Oczywiście. Piłka nożna? Jak najbardziej. Budowa człowieka? No jasne. Mumie i piramidy? Pewnie. Motoryzacja, lotnictwo, komputery, smoki, transport, komunikacja, starożytne cywilizacje, przyroda – u nas jest wszystko, czym się pasjonujecie. Półki z literaturą popularno-naukową wprost uginają się pod ciężarem wiedzy, przekazywanej w ciekawy i przystępny sposób.

Dla uczniów

Oferujemy bogaty wybór lektur szkolnych, na bieżąco dostosowywany do aktualnych programów nauczania i wymagań nauczycieli-polonistów.

Dla całych rodzin

Polecamy szeroką gamę gier planszowych dla całej rodziny – dzięki nim możecie wspaniale spędzać czas razem!

Uskrzydlamy Was

Zawsze z taka samą radością witamy grupy przedszkolne i klasy szkolne na zajęciach bibliotecznych, których podstawą jest książka, ale za każdym razem towarzyszą jej śpiew, taniec, zgaduj-zgadule, zabawy ruchowe, kolorowanki i co nam tylko podpowie fantazja. Uświadamiamy, że wyobraźnia nie zna granic, że dzięki książkom możemy być tym, kim chcemy, podróżować w czasie i przestrzeni. Przekonacie się, że u nas wyrosną Wam skrzydła!

Z nami dasz radę!

Zapraszamy wszystkich użytkowników do udziału w konkursach tematycznych i okolicznościowych, przygotowujemy wystawki książek, bierzemy udział w ogólnopolskich programach, propagujących czytelnictwo, współpracujemy z wydawnictwami, organizujemy spotkania autorskie – dawno zerwaliśmy ze stereotypem biblioteki dla dzieci jako miejsca, w którym trzeba być cichutko i dokąd przychodzi się tylko wypożyczyć książki.

Spełniamy marzenia

Dla Was zawsze trzymamy rękę na wydawniczym pulsie i jesteśmy na bieżąco z nowościami. Staramy się spełniać Wasze książkowe (i nie tylko) życzenia, więc jeżeli macie jakieś marzenia, śmiało z nimi do nas przybywajcie. Dokładamy wszelkich starań, żeby biblioteka dla dzieci była miejscem bajecznie kolorowym, radosnym, pełnym książek i zabawek, otwartym na potrzeby naszych Czytelników. Nie boimy się nowych wyzwań i eksperymentów. Dzięki nam najmłodsi przekonują się, że czytanie to świetna zabawa i nieprzebrane źródło informacji.

Sezamie, otwórz się!

Podkreślamy znaczenie tolerancji, współpracy, przyjaźni – ale szanujemy także dziecięcą potrzebę wyrażania indywidualności w myśl powiedzenia „każdy jest ważny”. Dbamy o rozwój czytelniczy dosłownie „od pieluch” – przecież wiemy, że z naszych zaczytanych maluchów wyrosną zakochani w książkach, świadomi dorośli Czytelnicy. Pragniemy trafiać prosto do Waszych serc. Dlaczego warto nas odwiedzać? Bo czekamy na Was z sezamem pełnym największych skarbów. Każdy wybierze coś dla siebie. Po prostu - mamy książki i… nie zawahamy się ich użyć. Drzemie w nich magia i wielka moc – niech zawsze będzie ona z Wami!